HP-10

מאמרים

Depositphotos_56759875_box10 עצות לטיפוח זוגיות לאחר לידה

גם אם אתם זוג מאוהב, מפנק ותומך, הצטרפותו של תינוק למשפחה טורפת את הקלפים מחדש ומשנה לחלוטין את שיגרת חייכם. לפתע כבר אין את הזמן והאנרגיה להשקיע האחד בשנייה, כי את מרבית תשומת הלב מקבל הרך הנולד. אז איך בכל זאת מצליחים במציאות החדשה לשמר את הניצוץ שהיה לפני הלידה? ריכזתי עבורך 10 עצות מועילות כדי שתשתמשי בהן בתבונה וברגישות הנשית האופיינית לך.

 

 

דניאלה גמילהגמילה מחיתולים – על מה כל הרעש?

אם יש נושא אחד שמעסיק הורים ושממש גורם לבוא אליי בריצה הוא נושא הגמילה מחיתולים. כל כך הרבה באזז יש בסביבה. כל כך הרבה סיפורי אימה של הורים, היוצרים על הגב שק של חששות וציפיות עוד לפני שבכלל יצאו לדרך.  תהליך הגמילה, הטבעי יש לציין, הופך לדבר שמאגד בתוכו הרבה לחץ ומוביל לעיתים לאווירה מתוחה בבית, תסכול רב ומתמשך, מאבקי כוח ואובססיה. אז למה זה קורה ואיך אפשר לגרום לגמילה מחיתולים להראות לגמרי אחרת?

 

 איך לטוס עם הילדים ללא מסכים?

131050973185371704a_bיש הורים שכבר על שידת ההחתלה בכדי שילדם יירגע מתחילים להראות לו סרטונים, או כבר בגיל 4-5 חודשים שמים אותם בטרמפולינה מול המסכים בכדי לקבל כמה דקות של שקט להתארגנות.

אני מאמינה שצריך לחשוף למסכים כמה שיותר מאוחר ובטח לא לפני גיל שנה, שנה וחצי. ילד הוא סקרן מטבעו וככזה כל העולם שאליו הוא גדל מרתק אותו. ברגע שאנחנו מצמידים לו מסכים מגיל כה צעיר, הוא עלול לאבד את היכולת פשוט להתבונן, לחלום בהקיץ, לשקוע במחשבות, לחקור את הסביבה ועוד.

 

איך לבחור חוג לילדים מבלי לאבד את השפיות?

החודש האחרון היה עמוס ולא פשוט עבורי. שנת הלימודים התחילה ועמה עונת החוגים. ההיצע עצום, הילדים ברוכים בכישרון וכעת כל שנותר זה לקבל החלטה, לאיזה חוג נרשמים השנה כדי להצמיח בגאווה את דור העתיד למשפחת ברקוביץ. נשמע פשוט? לא ממש. הזמן מוגבל, התקציב גם, אבל הילדים….. הם מבחינתם כל יום לנסות חוג אחר.  אז איך בכל זאת נוכל להצליח במשימה למרות האילוצים והיצע החוגים העצום? להלן כמה תובנות שקיבלתי בעקבות התקופה המאתגרת.

 

 IP_12איך ליצור אוירה משפחתית בבית?

ילד נולד לתוך אוירה וסופג אותה, אך ההורים הם הארכיטקטים של האווירה. רוצים לדעת איך ליצור אוירה משפחתית
חיובית ומקדמת? ריכזתי לכם את כל המידע במאמר הבא.

 

 


Depositphotos_31839833_boxכששניים הופכים לשלושה

המעבר להורות הוא אחד השינויים המשמעותיים בחייו של האדם הבוגר ובחייה של המשפחה. זהו שינוי טוטאלי ומאתגר במיוחד, המשפיע על כל מערכות החיים: האישיים, הזוגיים, החברתיים, התעסוקתיים ועוד. זהו שינוי 'ללא דרך חזרה', ללא חופשות או אפשרות לפסקי זמן ממושכים. איך ,אם כן, ניתן להקל על עצמנו בתקופה מאתגרת זו? להלן מספר עצות שיהיו לכם לעזר.

 

 

Peaceful baby lying on a bed while sleeping in a bright roomלמה התינוק שלי לא ישן כמו התינוק של…?

כמה פעמים אמרתם לעצמכם "למה התינוק שלי לא ישן כמו התינוק של…?".

לא אחת, לפני שהיו לבעלי ולי ילדים, הייתי רואה תינוק מתוק ומקסים שיושב בשקט לידנו בבית קפה, הוריו מדברים ביניהם והוא מסתכל על הנעשה סביבו באין מפריע, שלא לדבר שבכי לא נשמע כלל, ומדמיינת כיצד יראה התינוק שלי, מה יהיה האופי שלו וכיצד יהיה לשבת עמו בבית קפה או סתם בבית של חברה. לרובנו יש היכרות כלשהי עם תינוק של אדם קרוב אלינו, אחיינים, ילדים של חברים וכד'. אנו מצפים שכשיגיע הרגע שלנו ונהפוך להורים, כך זה יראה גם אצלנו.

 

למה הם בוכים?

הסימנים שיעזרו לך להבין את התינוק שלך טוב יותר

חשבתם פעם למה ילדים לא מגיעים עם הוראות הפעלה? הרי אם זה היה קורה, בטוח שכך החיים של כולנו היו קלים יותר. הרי לכל דבר שאנו קונים יש הוראות! מדיח, מקרר, תרופות, עגלה, מגהץ וריהוט להרכבה – אז למה לדבר הכי משמעותי בחיינו אין הוראות הרכבה? איך אנחנו אמורים לדעת מה לעשות?

 

 

IP_07הורים ללא תעודות

מזל טוב! גיליתם שאתם בהריון. עכשיו מתחילים להתכונן. עוברים דירה במידת הצורך, צובעים את החדר, עושים סקר שוק עגלות שלא היה מבייש אף קניית רכב, מפנטזים על שמות והמתקדמים עושים גם סיור בחדרי הלידה ואולי קורס החייאה.

בשנים האחרונות עוד ועוד זוגות משתתפים בקורס הכנה ללידה אשר אמורה לאפשר לזוג לתפקד טוב יותר ברגע האמת. אחרי כל זה פלא שאתם מרגישים שהנה – אתם מוכנים ליום הגדול?